Październik

Utworzono: piątek, 09. listopad 2018 13:59

 

 

 

Jesień zawitała na dobre również w przedszkolu. Niektórzy nie lubią tej pory roku, ja jednak uważam, że jest wspaniała.

Ma ona swoje uroki. To właśnie jesienią, odwiedzając Wielki Mały Świat mogłam skosztować przepysznych owoców i warzyw. Oczywiście jemy je cały rok, ale takie smakołyki jak dynia, cukinia, gruszka czy jabłko teraz smakują najlepiej. Po degustacji tych pyszności udałam się na kolejne zajęcia podczas, których dowiedziałam się wiele ciekawostek na temat życia zwierząt. Wiem, które zwierzęta zimują w Polsce, które zapadają w dłuuuugi sen… Ach… jak ja im zazdroszczę J Oczywiście skoro rozmowa dotyczyła lasu, zwierząt w nich mieszkających i darów jesieni, nie mogłam nie skorzystać ze wspólnych wypraw...

Domyślacie się pewnie, że nie wróciliśmy do przedszkola z pustymi rękoma. Nazbieraliśmy pięknych, kolorowych liści, kasztanów i żołędzi, a nawet grzybów. Bo wiedzieliśmy jak odróżniać jadalne od trujących.

Zmęczeni, wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekały na nas kolejne wyzwania.

Oto kilka pytań… Jak powstaje chleb? Z czego go otrzymujemy? Skąd się bierze szkło? Jak powstaje cukier? Skąd się bierze mleko i jego przetwory?

Potraficie odpowiedzieć na nie? My już tak!! Nie dość, że dużo rozmawialiśmy o tym, oglądaliśmy ilustracje, to większość z tych rzeczy przygotowaliśmy sami! Tak!!! Upiekliśmy chleby i bułki. Przygotowaliśmy domowy jogurt, a do tego wszystkiego przyrządziliśmy przepyszną sałatkę z kaszy kuskus. Przepisem podzieliliśmy się z Paniami Kucharkami, dzięki czemu sałatkę jadamy częściej :)

W listopadzie może troszkę odpocznę. Choć znając moich przyjaciół, zapewne będzie się sporo działo!

 

 

Do usłyszenia, Pestka!