[sigplus] Critical error: Image gallery folder przedszkole/Szlachetna_Paczka/2015/zdjecia is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Utworzono: niedziela, 13. grudzień 2015 08:26

Kochani!

W tym roku postanowiliśmy – Fundacja Miasto-Ogród Książenice i Niepubliczne Przedszkole Montessori Wielki Mały Świat – już po raz trzeci dołączyć do "Szlachetnej Paczki". Projekt łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Wolontariusze szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system "Szlachetnej Paczki" może skutecznie działać. Rodziny w potrzebie - oprócz konkretnej pomocy - otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

Zdecydowaliśmy, że chcemy pomóc pewnej niezwykłej babci i jej dwóm wyjątkowym wnuczkom. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy nas w tym wspierali. Miło nam przekazać Wam relację z wręczenia prezentów "naszej rodzinie":)

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Maria z Patrykiem przywitała nas przed domem. Pierwszy szok przeżyli po otwarciu samochodu. "Jejku ile prezentów, to wszystko dla nas?" krzyczał Patryk. Po wniesieniu wszystkich paczek małe mieszkanie skurczyło się jeszcze bardziej. Pani Maria z Patrykiem zaczęli rozpakowywanie od upominków. Patryk w ekscytacji zaczął rozpakowywać swoją paczkę i pokazywać nam wspaniałe prezenty: piłkę, dresy, od razu przymierzył buty. Nie mógł w to wszystko uwierzyć. Pani Maria dostała tyle perfum, że stwierdziła, że będzie miała je już do końca życia. Potem przyszła kolej na kuchenkę gazową, która była idealna i wymarzona. Widziałam jak ogromną radość sprawiła pani Marii, która zdążyła przed naszym przyjściem wysprzątać i przygotować miejsce na nowy sprzęt. A potem już było szaleństwo nad którym babcia próbowała zapanować, ponieważ Patryk próbował otwierać wszystkie prezenty na raz. Łącznie z prezentem dla Kacpra. W między czasie w domu pojawiła się wnuczka pani Marii, Klaudia. Klaudia nie kryła zaskoczenia mówiąc "Babciu ile tego, gdzie ty to wszystko zmieścisz?!" I na koniec Patryk trafił na paczkę z laptopem. Nie mógł uwierzyć. "Babciu zobacz co dostaliśmy, prawdziwy, Babciu prawdziwy laptop". Bardzo żałuję, że Kacper nie był obecny podczas wręczania paczki. Pani Maria zadzwoniła do mnie następnego dnia, żeby mi powiedzieć, że nadal są w szoku i nie mogą się otrząsnąć. Na koniec pani Maria wyraźnie wzruszona powiedziała "Proszę nie zapomnieć przekazać, że jesteśmy ogromnie wdzięczni, dziękujemy!"

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Chciałabym ogromnie Państwu podziękować za przygotowywanie tak wspaniałej paczki. Widać było, że paczka była niesamowicie przygotowana, a prezenty były dedykowane i starannie dobrane dla każdego członka rodziny. To była ogromna przyjemność i przywilej móc współpracować z Państwem podczas przygotowywania. To mój pierwszy rok w Szlachetnej Paczce i dzięki Państwa postawie z pewnością nie ostatni. Miałam wspaniałą rolę dostarczyć i cieszyć się z rodziną owocami waszej ciężkiej pracy. Wierzę w to, że dzięki takim działaniom świat za każdym razem staje się lepszy. Życzę żeby dobro, które zostało przez Państwa okazane wróciło z jeszcze większą siłą do waszego życia!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Chciałabym Państwu życzyć wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Bardzo dziękujemy za wspaniałą paczkę!

{gallery}przedszkole/Szlachetna_Paczka/2015/zdjecia{/gallery}