Utworzono: piątek, 13. marzec 2020 07:04

 

 

 

 

Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie.
A my przecież wam powiadamy- Leśne Skrzaty są na świecie.

Naród wielce osobliwy, drobny niczym ziarenka.

Jeśli ktoś z was nie wierzy, niech zapyta naszych przedszkolaków.  Podczas ostatniej mojej wizyty W Wielkim Małym Świecie spotkałam uroczą gromadkę, która zdradziła mi i przedszkolakom przepis na magiczny kociołek, dzięki któremu wszyscy możemy pomóc zwierzętom mieszkających w lesie.

Legendę Leśnych Skrzatów przedstawili nam nasi zaprzyjaźnieni artyści podczas spotkania teatralnego. A co głosiła ta legenda? Zapytajcie dzieciaków!! :) 

Pozdrawiam Pestka!

Utworzono: poniedziałek, 09. marzec 2020 14:36

 

 

 

A w lutym było tak...

 

         W ferie miałam trochę wolnego czasu, więc postanowiłam odwiedzić moich ukochanych przyjaciół. U nich zawsze tyle ciekawych rzeczy się dzieje… Byłam przekonana, że nie będę się nudzić. Oczywiście -nie myliłam się! . Chcecie wiedzieć, czym wspólnie się zajęliśmy? Może tym razem opowiedzą Wam przedszkolaki:

 

         Poznaliśmy nowych bohaterów bajek i przypomnieliśmy sobie, te wcześniej już znane”, „byliśmy aktorami i widzami w naszym przedszkolnym teatrze”, „przebieraliśmy się w stroje”,

         „wyruszyliśmy w podróż po kosmosie”, „poznaliśmy inne planety i wiele nowych pomocy”,

         „robiliśmy wiele serduszek na walentynki”,

         „poznaliśmy nowe instrumenty, zabawy i piosenki”,

         Wzięliśmy udział w projekcie „ekologiczna przyszłość”. Podczas zajęć z odwiedzającymi nas wolontariuszami przypomnieliśmy sobie, co znaczy słowo recykling i zrobiliśmy między innymi latające spodki, czy też donice z butelek.

Wszystkie nasze skarby zabraliśmy we własnoręcznie ozdobionej materiałowej torbie!

 

         Sami widzicie, że ferie to nie jest czas na lenistwo!! Teraz kolejne pracowite dni przede mną… Niebawem się odezwę!:)

 

Pozdrawiam

Wasza Pestka!

 

Utworzono: poniedziałek, 24. luty 2020 14:18

 

Witajcie,

Tym razem wspólnie z zaprzyjaźnionymi muzykami i naszą koleżanką Piosenką podążyliśmy w podróż do świata Fryderyka Chopina. Każdy z Was zapewne, wie, że był to wielki kompozytor i pianista. My przy dźwiękach fletu poznaliśmy nieco lepiej jego świat.

Jeśli chcecie wiedzieć, co zapamiętały ze spotkania przedszkolaki, zapytajcie ich sami:)

 

Pozdrawiam!

Wasza Pestka

Utworzono: środa, 12. luty 2020 14:36

Witajcie,

to ja wasza Pestka. Po miłych i czułych chwilach spędzonych w towarzystwie naszych Dziadków nastał czas na huczną zabawę podczas balu karnawałowego!

Tegorocznym tematem przewodnim był „świat zabawek”. Było barwnie i wesoło. Przedszkolaki zamieniły się w zwierzaki, roboty i inne znane postaci z bajek!

Na początku spotkania z artystami Teatru Echo próbowaliśmy nawet nazwać bajkę, w której występowaliśmy tego dnia. Nie było to łatwe, a raczej niemożliwe:) Przynajmniej nam się nie udało, bo jak połączyć temat skocznego tygrysa z myszką miki, czy transformensem i policjantem…:)

 

Może ktoś z Was po obejrzeniu fotorelacji wymyśli tytuł naszej bajki?

 

 

Pozdrawiam Pestka.  

Utworzono: czwartek, 06. luty 2020 09:32

 

 

 

 

 

Styczeń kojarzy nam się z harcami na śniegu. Niestety zima nie chce do nas przyjść. Dlatego zamiast szykować się do wyjazdu spędzam dużo czasu w Książenicach. Oczywiście w Wielkim Małym Świecie nie sposób się nudzić! Przez całe dnie miałam naprawdę co robić!

Najpierw trochę wiedzy na temat zwierząt zimą, potem projekty kalendarzowe i w końcu mnóstwo gości. Przedszkole odwiedzali Dziadkowie i Babcie.

Wiele czasu poświęciliśmy na przygotowanie upominków z okazji ich święta. Później wspólnie spędziliśmy czas z odwiedzającymi Babciami i Dziadkami. To były naprawdę miłe dni!

Wszystkich Babciom i Dziadkom dziękujemy za miło spędzony czas!:)

 

Do usłyszenia Pestka!