[sigplus] Critical error: Image gallery folder wakacje/europa is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Relacja z podróży po Europie

Utworzono: piątek, 17. sierpień 2012 19:14

Zadowoleni wracamy z podróży po Europie

W ostatnim tygodniu, wraz z uczestnikami zajęć, odwiedziliśmy pięć krajów europejskich. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Grecji. Dzieci samodzielnie przyrządziły sałatkę grecką, a następnie przy dźwiękach greckiej muzyki, ze smakiem ją zjadły. Po posiłku i nabraniu sił przystąpiliśmy do budowy … Akropolu. Wyszła nam całkiem niezła replika J

Drugi dzień spędziliśmy we Włoszech. Na początek przyrządziliśmy tiramisu – palce lizać. Ponieważ porcje były spore, niektórzy rodzice mogli skosztować deseru przygotowanego przez ich dzieci. Przesłodzeni przystąpiliśmy do wykonania masek. W ruch poszły nożyczki, kredki, błyszczące ozdoby. Na koniec posypał się brokat, również na stoły, podłogę i ubrani a uczestników.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Hiszpanię. Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sałatki z hiszpańską kiełbaską chorizo. Dzieci trochę kręciły nosami na zieloną sałatę- główny składnik sałatki, z czego część rodziców skorzystała, niestety nie wszyscy L. W drugiej części zajęć dziewczynki i Marcinek wykonali kolorowe wachlarze, pozostali chłopcy, natomiast czarne kapelusze.

Czwartego dnia gościliśmy w Holandii. Tego dnia upiekliśmy chleb z orzechami do sałatki na kolejny dzień. Znaczną część zajęć pochłonęło nam składanie tulipanów techniką orgiami. Koniec zajęć umililiśmy sobie wafelkami z kremem toffi (oszukanymi Stroopwafel J). W planach mieliśmy też zrobienie wiatraków, ale niestety nie starczyło nam czasu.

Ostatniego dnia zajęć byliśmy we Francji. Przygotowaliśmy przepyszną sałatkę nicejską, którą zjedliśmy z własnoręcznie upieczonym chlebem. Kto nie próbował niech żałuje. Po posiłku przystąpiliśmy do wzniesienia wieży Eiffla. I tak zakończyliśmy tydzień podróży po Europie.
Zapraszamy na kolejne zajęcia oraz do obejrzenia zdjęć.

Koordynatorki projektu Wakacje w Książenicach
Joanna Matusak, Iwona Rok, Magda Szachowska